Altan Elmas

Altan Elmas Biyografisi

KONUTDER Başkan Yardımcısı, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Altan Elmas / İstanbul 2017

Konut, AVM projeleri, Ofis projeleri, taahhüt işleri ve enerji işleri yürüten Sur Yapı şirketi Yönetim Kurulu Başkanı olan Altan Elmas başta İstanbul olmak üzere pek çok ilde nitelikli konut projeleri ve son yıllarda AVM projeleriyle tanınıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 8 Şubat 2017 - İstanbul

90'lı yıllarda kurduğu Sur Yapı isimli şirketiyle büyümeyi başaran Altan Elmas, 1969 İstanbul doğumludur.

 Gerçekleştirdiği projelerle kısa sürede sektörde lider konumuna gelen, prestijli, güvenilir inşaat şirketleri arasında yerini aldı.

Altan Elmas, 1986 tarihinde Işık Lisesi, 1992'de İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oludu.

 Mezuniyeti sonrasında giriştiği tüm işlerde şimdiye dek yaklaşık 3,5 milyon m2'den fazla endüstriyel tesis, ofis, Alışveriş Merkezi ve markalı konut inşaatı üretimi gerçekleştirmeyi başardı.

Altan Elmas'ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü Sur Yapı tarafından hayata geçirilen önemli projeler arasında;

 Greenium villaları, Villa Sera, Selvice Evler, Dora Park,  Mahalle İstanbul,  Adapark,  Metrogarden, Exen İstanbul, Corridor, Tilia, Vitrin, İdilia, İlkbahar, İlkbahar 2, Mirage, Marka Rezidans, Şehir Konakları, Gölbahçe Evleri, Lavender gibi konut projeleri en tanınan markalı projeler arasında güven kazanmış durumda.

Diğer önemli işleri arasında ise;

 3 M, Novartis, Total, Opet, Sony, Bosch-Siemens, Nobel İlaç, Casper, Aviva, İsviçre Hayat Sigorta gibi şirket genel merkez binalarının yapımını üstlenerek büyümesini sürdürdü.

 Axis Kağıthane AVM, Metrogarden AVM ve Axis İstanbul AVM gibi projeleri bölge halkına kazandırdı.

2017 yılına girildiğinde halen yeni projeler, yeni yatırımlarla sektöre hizmet etmeye devam ediyor.

Sur Yapı Projeleri