İmar Barışı bekleyene müjde! Beklenen Yapı Kayıt Belgesi yönetmeliği çıktı

İmar Barışı bekleyene müjde! Beklenen Yapı Kayıt Belgesi yönetmeliği çıktı
06 Haziran 2018 - 04:36

İmar Barışı sürecinin en önemli parçası olacak Yapı Kayıt Belgesi alımına ilişkin başvuru detaylarının ayrıntılı anlatımı bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte Yapı Kayıt Belgesi alacakların dikkat edecekleri önemli bilgiler...

İmar Barışı ile hareketlenen inşaat ve gayrimenkul sektöründe 16 milyona yakın bina, konut taşınmazın etkileneceği ifade ediliyor. Merakla beklenen ve milyonlarca vatandaşın takip ettikleri İmar Barışı kapsamında Yapı Kayıt Belgesi alımına ilişkin usul ve esasların belirlendiği yönetmelik bu sabah resmen yürürlüğe girdi.

Milyonların beklediği İmar Barışı ile alakalı Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine ilişkin usul ve esasların belirlendiği yönetmelik bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 6 Haziran 2018 - İstanbul

İmar Barışı kapsamında milyonları ilgilendiren haber geldi. Yapı Kayıt Belgesi alacaklar bu habere dikkat! Nereden, nasıl alınacak ayrıntıları ile Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanan 3194 sayılı İmar Kanununun geçici 16 ncı maddesi uyarınca Yapı Kayıt Belgesi verilmesine ilişkin usul ve esaslar açıklandı. İşte adım adım yapı kayıt belgesi alırken dikkat edilecek usul ve esasların ayrıntıları.

Beklenen İmar Barışı ile alakalı Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esasların belirtildiği kanun yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla resmi olarak bu sabah itibariyle yürürlüğe girmiş oldu. Merak edenler için İşte adım adım Yapı Kayıt Belgesi alacak olanların izleyecekleri yol haritasının detayları....

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından: YAPI KAYIT BELGESİ VERİLMESİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR'ın belirlendiği tüm ayrıntıların yer aldığı Resmi Gazete ilanı ile kamuoyuna duyuruldu.

Bu Usul ve Esasların amacı; 3/5/1985 tarihli ve 3194 sayılı İmar Kanununun geçici 16 ncı maddesi uyarınca Yapı Kayıt Belgesi verilmesine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir. İşbu Usul ve Esaslar, Yapı Kayıt Belgesi müracaatına, Yapı Kayıt Belgesi bedelinin hesaplanması ve ödenmesine, Yapı Kayıt Belgesi verilen Hazineye ait taşınmazların satışına, Yapı Kayıt Belgesi düzenlenmeyecek yapılar ile bu belgenin düzenlenmesi safhasında yalan beyanda bulunanlar hakkında yapılacak işlemlere ilişkin hususları kapsar.

Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar 2018 için tüm ayrıntıları bu linkten öğrenebilirsiniz.

  • 0 Yorum