Bilgi Talep Formu

Kasr-ı Ala

Kasr-ı Âlâ Çengelköy konut projesinde evler lansmana özel yüzde 15 indirimle satışta.

Omran Holding iştiraki Omran İnşaat 72 konutluk Üsküdar Çengelköy'de inşaa edeceği Kasr-ı Âlâ projesinede satışlar başladı. 6000 m2 üzerine kurgulanan projede; topoğrafyadaki yüksek eğim, mevcut bitki örtüsü batıya dönük boğaz manzarası ve bloklar arası mesafeler gibi fiziki verilerin yanında Çengelköy’deki tarihi doku, mimari dil, bölgedeki sosyolojik gelişim, sahille kurulan ilişki ve halen yaşayabilen mahalle kültürü gibi öğeler tasarımın ilk kriterleri olarak kabul edilmiştir.

5 blok, 75 daire olarak tasarlanan Kasr-ı Âlâ; arazideki yüksek eğimden faydalanarak daireler manzaraya yönlendirilirken, tüm sosyal donatıların yer aldığı meydanla da görsel temas kurması amaçlanmıştır.

75 dairenin bulunduğu proje 6 bin metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. 5 blok üzerinde 2+1, 3+1, 4+1 ve çatı ile bahçe dublekslerden oluşan ve daire büyüklükleri ise 80 metrekare ile 300 metrekare arasında tasarlandı.

Kasr-ı Âlâ Çengelköy konut fiyatları

Lansmana özel yüzde 15 indirimle satışa çıkan Kasr-ı Âlâ Çengelköy projesinde dairelerin metrekare satış fiyatları 12 bin 500 TL'den, daire fiyatları ise 1 milyon TL'den başlangıç gösteriyor.

Mimari

Çengelköy’ün dokusunda yer alan Türk mimarisinin (eğimli çatı, geniş saçaklar ve cumbalar vb.) günümüze bir yansıması olarak tasarlanan projede, etrafındaki doku çağdaş mimari ile harmanlanarak, konumu ile barışık, apartman görüntüsünden uzak bir ‘KASR’ bir konak olarak fiziki farklılığını dile getirmektedir. Tamamlandığı cepheler, ortaya koyduğu mimari dil ile bulunduğu yerin mazisini de temsil etme çabası içindedir.

Sosyal Alan

Geniş yaya yolu yer yer peyzaj dokusu ile genişletilmiş, blok girişlerine ve yaşayan cazip meydanlara açılan bir yaklaşımda tasarlanmıştır. Açık ve kapalı sosyal alanların, kayar sistemlerle kolayca ayrılıp bütünleşebilmesi, iletişimi yüksek mekanlar olarak çözümlenmiştir. Aynı zamanda blok aralarında oluşturulan özel bahçeler ile mahremiyetinin korunması da gözetilmiştir.

Sosyal donatı alanları (bayan kapalı yüzme havuzu - bay/bayan kapalı yüzme havuzu - restoran - kreş – toplantı odaları – gym – Türk hamamı – sauna vb. alanlar) ile tüm detayların özenle düşünüldüğü ‘âlâ’ bir yaşama öncülük etmektedir.

Peyzaj

Peyzaj kurgusunda yaklaşık 3.000 m2 yeşil alana yer verilmiştir. Özel bahçelerin haricinde, meydana hâkim seyir terasları, kapalı havuzlarla bağlanan kademeli süs havuzları, oturma alanı olarak da kullanılabilen ahşap – taş merdivenlerinin yanında çoçuk parkına da yer verilerek yaşam konforu maksimize edilmiştir. Üst dokunun dört mevsim örtülerden seçildiği KASR-I ÂLÂ huzur vaat etmektedir.

Proje nerede?

'Kasr-ı Âlâ', sahile 1 km, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne2,5 km, FSM Köprüsü'ne 8 km, Marmaray'a 5 km, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 32 km, Atatürk Havalimanı'na 27,5 km ve Boğaziçi Kandilli Rasathanesi'ne 1,5 km mesafede konumlandırıldı.

Kasr-ı Ala Proje Detayları

Başlangıç Tarihi: 10 Nisan 2018
Teslim Tarihi: 31 Ağustos 2019
Fiyat Aralığı: 12 Bin 500 TL / m²
Metre Kare: 80 m² - 300 m²
Daire Tipleri: 2+1,3+1,4+1,3+2,4+2
Konut Sayısı: 72
Blok Sayısı: 5
Yatırım Bedeli: 200 Milyon TL
Proje Alanı: 6 Bin m²
İnşaat Alanı:
Satış: Devam Ediyor
Şehir: İstanbul / Üsküdar
İnşaat Devam Ediyor
Toplu Taşıma
Açık Otopark
Kapalı Otopark
Yeşil Alan
24 Saat Güvenlik
Bayan Kapalı Yüzme Havuzu
Bay/Bayan Kapalı Yüzme Havuzu
Restoran
Kreş
Toplantı odaları
GYM
Türk Hamamı
Sauna

Kasr-ı Ala Haritadaki Yeri

Satış Ofisi İletişim Bilgileri

Adres: Çengelköy Mahallesi Prof. Dr. Beynun Akyavaş Cd. No:28 Çengelköy / Üsküdar / İstanbul

Telefon: 0212 444 6 450

Email: info@kasriala.com

Web: http://www.kasriala.com

  • 0 Yorum