Yeni Havalimanı gayrimenkul fiyatlarını arttırdı

Yeni Havalimanı gayrimenkul fiyatlarını arttırdı
30 Eylül 2018 - 18:12
Güncelleme: 30 Eylül 2018 - 18:18

Yeni Havalimanı açılışına kısa bir süre kala, İstanbul'un hızla gelişen ilçelerinden Çatalca, Arnavutköy ve Eyüp’teki konutların metrekare fiyatlarındaki 4 yıllık değişim oranları belli oldu.

İstanbul'un dev havalimanı Üçüncü Havalimanı inşaatında sona gelinirken, açılış için geri sayım sürüyor. Kısa bir süre sonra tüm Dünya'nın hizmetine girecek Yeni Havalimanı, bölgede konut fiyatlarını artırdı, fırsat gören yatırımcılar adeta bölgeye akın ediyor.

Türkiye’nin dev projelerinden biri olan ve tüm etapları tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alacak İstanbul 3. Havalimanı, çevre ilçelerdeki konutların metrekare fiyatlarını da arttırdı. Ayda ortalama 43 milyon kullanıcıya hizmet veren sahibinden, Çatalca, Arnavutköy ve Eyüp’teki konutların metrekare fiyatlarındaki 4 yıllık değişimi açıkladı.

sahibinden Emlak Endeksi 2018 Haziran ayı verilerine göre, satılık konutların metrekare fiyatlarında son 4 yılda en büyük değişimin görüldüğü ilçe, yüzde 42,2 oranında artışla Çatalca oldu. Çatalca’da satılık konutların metrekare fiyatı ortalama 2.630 TL olarak belirlendi. İlçede kiralık konutların metrekare fiyatları da yüzde 68,6 oranında yükselerek 10 TL’ye ulaştı.  

Arnavutköy’de satılık konutların metrekare fiyatları ise son 4 yılda yüzde 43 oranında artış gösterdi ve metrekare fiyatı ortalama 2.339 TL’ye ulaştı. İlçedeki kiralık konutlarda metrekare fiyatları da yüzde 12,9 artarak ortalama 9 TL oldu.

İstanbul 3. Havalimanına yakın bir diğer ilçe olan Eyüp’te ise satılık konutlarda metrekare fiyatları son 4 yıl itibarıyla yüzde 11,2 oranında artarak ortalama 4.038 TL’ye ulaştı. Kiralık konutların metrekare fiyatları ise ortalama yüzde 20,4 artış ile 18 TL olarak belirlendi.

  • 0 Yorum